fbpx

UCloud Fiberax sp. z o.o.

Prywatna chmura

Chmura prywatna to idealny wybór dla firmy, która potrzebuje niezawodnego środowiska obliczeniowego do wewnętrznych procesów biznesowych.

Chmura prywatna to model wdrażania infrastruktury chmurowej, w którym usługi obliczeniowe i usługi w chmurze działają w oddzielnym środowisku. Jest zbudowany na sprzęcie własnej sieci wewnętrznej firmy lub na bazie dzierżawionego w centrum danych.

Chmura prywatna to nowoczesne rozwiązanie informatyczne posiadające znaczną listę pozytywnych cech.

Wirtualizacja indywidualna to technologia chmurowa , która podbiła serca IT firm ceniących bezpieczeństwo i zmienność połączeń

Za efektywność działania i utrzymanie chmury prywatnej  odpowiada sama firma będąca jej właścicielem .

Chociaż dzisiaj wiele osób woli nie rozwijać własnych ekspertów IT, ale zlecić zadanie budowania i utrzymywania wydajności na zewnątrz .

Podobnie jak w przypadku innych typów wirtualnych struktur chmurowych istnieje możliwość migracji dowolnych wykorzystywanych usług, baz danych i obliczeń na zdalne serwery chmurowe , z którymi komunikacja odbywa się poprzez łącze internetowe.

 

Kto korzysta z Private Cloud?

Na rzecz tego modelu infrastruktury IT opowiadają się za organizacjami, które wymagają najwyższego poziomu bezpieczeństwa, regulowanego wewnętrznymi politykami lub standardami prawnymi. Zatem chmura prywatna jest wyborem dużych:

Zalety chmury prywatnej dla Twojej firmy:

Skalowalność

Przechowywanie danych i moc obliczeniowa chmury prywatnej zwiększają się wraz ze wzrostem potrzeb biznesowych.

Samoobsługa

Panel sterowania umożliwia skonfigurowanie wirtualnej chmury prywatnej w zależności od wymaganych parametrów. Możesz samodzielnie określić moc obliczeniową, pamięć, zasoby dyskowe i inne parametry bez udziału administratorów.

Sterowanie

Wszystkie zasoby puli prywatnej tworzone są pod konkretną strukturę, co pozwala w łatwy sposób kontrolować architekturę i parametry systemu. Możesz testować lub tworzyć oprogramowanie w bezpiecznym i wygodnym środowisku.

Gospodarka

Korzystanie z infrastruktury zewnętrznej i płatność za zasoby w miarę ich wykorzystania obniżają koszty procesów IT. W okresie wzrostu sezonowego obciążenia systemu nie jest konieczne kupowanie drogiego sprzętu, wystarczy go wynająć

Zdolność adaptacji

Prywatna chmura wirtualna pozwala na korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych dostosowanych do konkretnego biznesu. Otrzymujesz ujednolicone narzędzia do zarządzania, wsparcia, tożsamości i programowania, które działają zarówno w puli prywatnej, jak i w publicznych środowiskach chmurowych Windows Azure.

Niezawodność

Dane Klienta są chronione przed atakiem DDoS na serwer, uszkodzeniem lub zniszczeniem przez wirusy, utratą na skutek awarii technicznej lub przerwy w dostawie prądu oraz kradzieżą przez atakujących.

Dostęp do prywatnej chmury przedsiębiorstwa daje szansę na zdobycie własnego centrum danych – fizycznego na bilansie lub wynajętego na miejscu centrum danych.  Ponadto wśród zalet technologii chmurowych :

 1. Zwiększenie szybkości pracy dzięki optymalizacji i automatyzacji procesów;
 2. Indywidualność rozwoju środowiska wirtualnego, schematy i sposoby łączenia się z nim;
 3. Akceptowalny poziom bezpieczeństwa przechowywania i przekazywania informacji;
 4. Całkowita kontrola nad infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstwa;
 5. Podstawowe obliczanie wydanych zasobów przez każdego użytkownika w celu pomyślnej oceny finansowej, planowania i analiz;
 6. Elastyczność konfiguracji wirtualnych usług chmurowych , prostota wdrażania maszyn i ich klastrów (przydatna przy uruchamianiu nowych zdalnych biur), wygodna skalowalność pojemności;
 7. Przestrzeganie prawnego zakazu przekazywania danych osobowych klientów w celu przechowywania i przetwarzania podmiotowi trzeciemu.

Na pierwszy rzut oka to rozwiązanie biznesowe wydaje się idealne i pod wieloma względami potwierdza je praktyka. Aby jednak dokonać bezstronnej ostatecznej oceny tego zjawiska, warto wziąć pod uwagę jego negatywne aspekty. Przykład:

 1. Konieczność zatrudnienia wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu technologii chmurowych lub skorzystania z usług doradczych;
 2. Przeznaczenie środków na zakup sprzętu w serwerowni, fizycznych urządzeń przełączających (w przypadku braku wyboru leasingu);
 3. Znaczenie dokładności naliczania obciążeń i szerokości spektrum usług chmurowych na kolejne lata;
 4. Skuteczność cyberobrony tylko na obwodzie;
 5. Opracowanie i wdrożenie odpowiedniej architektury wirtualnej jest bardzo długie.

Jednak w niektórych przypadkach w porównaniu z chmurą publiczną, prywatna jest znacznie lepsza. Oceńmy ich cechy porównawcze od * do ***, gdzie * – niezadowalający, ** – dostateczny, *** – doskonały, dla jasności:

Koszt Twojej chmury prywatnej

Przede wszystkim cena chmury prywatnej uzależniona jest od tego, czy sprzęt będzie ulokowany u samego klienta, czy też będzie wynajmowany w centrum danych.

 1. W pierwszym przypadku inwestycje finansowe zarówno na etapie początkowym, jak i podczas eksploatacji są kolosalne.
 2. Wynajem pozwala na przeniesienie inwestycji kapitałowych na sale operacyjne, wygodne skalowanie zasobów w przyszłości, czasowe lub całkowite wyłączenie usługi, bez konieczności zajmowania się przestarzałym sprzętem.
 3. Z kolei koszt umieszczenia osobistej chmury wirtualnej w centrum danych zależy od jego lokalizacji. Na Ukrainie – taniej, za granicą – bardziej niezawodnie.
 4. Następnie obliczane są oczekiwane wolumeny przechowywania danych, pamięć, charakterystyka i liczba rdzeni procesora, miejsce na kopie zapasowe i migawki na serwerze w chmurze , pożądana prędkość transferu. To prawda, że ​​\u200b\u200btak jest w przypadku prostych struktur liniowych.
 5. Nietrywialna architektura środowiska wymaga najpierw audytu informatycznego przedsiębiorstwa i sformułowania wymagań co do przyszłej infrastruktury, jej funkcjonalności, a dopiero potem na ich podstawie budowany jest ostateczny schemat chmury.

Wszelkie pytania można kierować do działu sprzedaży pisząc na adres sales@ucloud.ua lub dzwoniąc pod numer +380 44 594-7-594 .

Chmura prywatna:
bezpłatny okres próbny

Firma UCloud uznawana jest za jednego z liderów rynku usług chmurowych na Ukrainie, będąc partnerem wiodących dostawców tego segmentu i oferując klientom serwer chmurowy nie tylko w lokalnych centrach danych, ale także w szeregu europejskich ( Frankfurt, Warszawa) ze znaczną przepustowością kanałów komunikacyjnych i bardziej niezawodną ochroną dla najnowocześniejszych standardów.

Nasi pracownicy pomogą w wyborze optymalnej architektury i przejściu na wirtualne środowisko chmurowe przy najmniejszych kosztach finansowych i czasowych dla biznesu. Aby ocenić skuteczność i rentowność chmury prywatnej UCloud, spróbuj przetestować ją już teraz przez miesiąc !

Zachęcamy do zapoznania się z naszą prezentacją

UCloud to złoty partner Microsoft oraz współpracuje z międzynarodowym dostawcą internetu światłowodowego Fiberax Networking&Cloud Ltd. - w zakresie organizacji kanałów transmisji danych.

  Scroll to Top