fbpx

Bezpieczna chmura dla Twojego biznesu | Ucloud

Microsoft Azure

Microsoft Azure to platforma przetwarzania w chmurze, za pomocą której firmy mogą tworzyć aplikacje, rozszerzać możliwości własnych centrów danych lub jako pojedyncze środowisko IT.

Modele chmurowe Microsoft Azure

Według rankingu ITCandor Microsoft Azure jest jednym z liderów w IaaS (infrastruktura jako usługa) i PaaS (platforma jako usługa). To potężne połączenie usług umożliwia tworzenie, wdrażanie i zarządzanie aplikacjami w celu uzyskania wysokiej produktywności. System zbudowany jest w oparciu o dwa modele (IaaS i PaaS), co daje większe możliwości rozwoju infrastruktury IT.

Funkcje systemu Windows Azure

Microsoft Azure można szybko skalować zgodnie z wymaganiami firmy, dzięki czemu klient płaci tylko za faktyczne korzystanie z platformy. Rozliczanie minuta po minucie za usługi infrastrukturalne takie jak moc obliczeniowa, pamięć masowa i prędkość przesyłania danych w centrum danych gwarantuje lepszą cenę za wykorzystane zasoby.

Platforma Microsoft Azure opiera się na rosnącej globalnej sieci centrów danych zarządzanych przez firmę Microsoft. Dzięki temu klientowi możliwe jest uruchamianie aplikacji z wysoką wydajnością dla użytkowników z różnych krajów.

Usługi chmurowe Microsoft Azure:

Windows Azure laaS (maszyny wirtualne)

Platforma sprzętowa z niezbędną konfiguracją i określonymi zasobami (moc procesora, pamięć RAM, miejsce na dysku).

SQL Azure

Połączona baza danych.

Microsoft Azure AppFabric

Komponent odpowiedzialny za połączenie chmury publicznej z usługami lokalnymi.

Magazyn Microsoft Azure

Mechanizm zapewniający niezawodne przechowywanie informacji.

Usługa multimediów Microsoftu

Gotowa platforma zapewniająca użytkownikom elastyczność, skalowalność i niezawodność wysokiej jakości usług multimedialnych. Rozwiązanie zapewnia kodowanie, transkodowanie, ochronę przed kradzieżą oraz zapewnia mechanizmy dostarczania treści na żądanie w czasie rzeczywistym.

Windows Azure PaaS (platforma chmurowa)

Platforma, na której wykorzystywane są indywidualne aplikacje i hostowany jest kod. Może to być aplikacja ASP.NET, usługa WCF lub kod PHP.

Hadoop

Zintegrowana platforma do zarządzania danymi dowolnej wielkości, takimi jak dane ustrukturyzowane w relacyjnych bazach danych lub dane nieustrukturyzowane z Hadoop, przesyłane strumieniowo z Streamlnsight.

Zdolność adaptacji

Microsoft Azure dostosowuje się do potrzeb użytkownika, takich jak ilość zużywanych zasobów, stopień automatyzacji i inne parametry, aby zapewnić maksymalnie produktywną pracę.

Gospodarka

Płatność naliczana jest tylko za faktycznie wykorzystane zasoby, co pozwala zaoszczędzić aż do 40% całego budżetu.

System Microsoft Azure obsługuje każdy system operacyjny, język, narzędzie i framework — od Windows po Linux, od SQL Server po Oracle, od 1C po Java. Oferuje to, co najlepsze w ekosystemie Windows i umożliwia tworzenie aplikacji i usług działających na dowolnym urządzeniu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą prezentacją

UCloud to złoty partner Microsoft oraz współpracuje z międzynarodowym dostawcą internetu światłowodowego Fiberax Networking&Cloud Ltd. - w zakresie organizacji kanałów transmisji danych.

    Scroll to Top