fbpx

UCloud Fiberax sp. z o.o.

Chmura hybrydowa

Chmura hybrydowa (Hybrid Cloud) to model infrastruktury chmurowej, który może być stosowany jako samodzielne rozwiązanie zapewniające elastyczność, a także jako etap przejściowy na drodze do pełnego eksportu do chmury publicznej.

Usługi chmurowe stały się integralną częścią życia współczesnego człowieka. Wielu nawet nie podejrzewa, że ​​z nich korzysta. Przecież wszystko, z czego korzystamy na co dzień: począwszy od poczty elektronicznej i portali społecznościowych, a skończywszy na stronach internetowych i portalach do zakupu towarów – wszystko to w pewnym stopniu funkcjonuje dzięki usługom chmurowym .

W warunkach masowej konsumpcji usługi chmurowe nabrały formy idealnej – ich obecność, nawet pomimo dużej produktywności i złożoności technologii, pozostaje niezauważalna dla użytkowników, którym zapewnia się łatwość obsługi i szerokie możliwości.

Chmury dzielą się na trzy główne typy:

Chmury publiczne świadczą usługi dużej liczbie niezależnych użytkowników. Chmury prywatne są pod kontrolą jednej organizacji. Hybryda łączy w sobie obie koncepcje, czerpiąc z nich główne zalety. To właśnie na chmurze hybrydowej należy skupić swoją uwagę.

Dlaczego warto korzystać z chmury hybrydowej?

Chmura hybrydowa (Hybrid Cloud) to model infrastruktury chmurowej , który może być stosowany jako samodzielne rozwiązanie zapewniające elastyczność, a także jako etap przejściowy na drodze do pełnego eksportu do chmury publicznej

Chmura hybrydowa czerpie elastyczność z chmury publicznej , a najlepszą kontrolę zasobów i wysokie bezpieczeństwo z chmury prywatnej . Tym samym ta część infrastruktury IT , której powierzone są najbardziej odpowiedzialne zadania, umieszczona jest w centrum danych . Centrum danych z kolei jest pod kontrolą firmy.

Mniej krytyczne programy można wdrażać w obiektach operatorów publicznych. Jedną z głównych cech podejścia hybrydowego jest to, że cała infrastruktura chmurowa działa jako jeden system pod wspólnym scentralizowanym zarządzaniem.

Idealnie jako jednorodna wirtualna pula, która jest w stanie dynamicznie alokować zasoby na żądanie, zgodnie z wewnętrznymi przepisami bezpieczeństwa i polityką dostępu.

Obszary zastosowań chmury hybrydowej

Chmura hybrydowa jest szczególnie pożądana wśród dużych firm, które muszą aktywnie współdziałać z dużą liczbą użytkowników zewnętrznych. Do takich organizacji należą:

Zalety chmury hybrydowej w porównaniu z infrastrukturą naziemną

Cena chmury hybrydowej

Przede wszystkim cena chmury hybrydowej uzależniona jest od lokalizacji „żelazka”: w bazie klienta czy w wynajętym data center . Pierwsza opcja wymaga kolosalnych inwestycji finansowych zarówno na początkowym etapie, jak i podczas całej operacji.

Wynajem z kolei pozwala na przeniesienie inwestycji kapitałowych na sale operacyjne, które można łatwo skalować pod względem zasobów, odłączyć usługę na jakiś czas lub całkowicie, bez konieczności zajmowania się sprzętem, który stracił na znaczeniu.

Koszt umieszczenia osobistej chmury wirtualnej uwzględnia lokalizację: taniej na Ukrainie, pewniej za granicą. Następnie dokonywane są obliczenia przewidywanej objętości przechowywania danych, pamięci, charakterystyki i liczby rdzeni procesora, miejsca na kopie zapasowe w chmurze i migawki na serwerze, pożądanej prędkości transferu.

Cena chmury hybrydowej

Firma UCloud uznawana jest za lidera na rynku usług chmurowych . Klientom oferujemy nie tylko lokalne centra przetwarzania danych , ale także w szeregu miast europejskich, charakteryzujące się dużą przepustowością kanałów komunikacyjnych i niezawodną ochroną według najnowocześniejszych standardów.

W razie potrzeby klienci otrzymają pomoc w wyborze optymalnej architektury i przejściu do wirtualnego środowiska chmurowego przy minimalnych kosztach finansowych i czasowych.

Wszelkie pytania można kierować do działu sprzedaży pisząc na adres sales@ucloud.ua lub dzwoniąc pod numer +380 44 594-7-594 . Skontaktuj się w każdej chwili!

A żeby ocenić efektywność i rentowność chmury hybrydowej UCloud, spróbuj przetestować ją już za miesiąc !

Zachęcamy do zapoznania się z naszą prezentacją

UCloud to złoty partner Microsoft oraz współpracuje z międzynarodowym dostawcą internetu światłowodowego Fiberax Networking&Cloud Ltd. - w zakresie organizacji kanałów transmisji danych.

    Scroll to Top