fbpx

UCloud Fiberax sp. z o.o.

Chmura publiczna

Chmura publiczna lub Public Cloud to pewien model wdrażania technologii, w którym infrastrukturą i usługami obliczeniowymi zarządza operator

Chmura publiczna: definicja i charakterystyka

Rynek technologii chmurowych oferuje różnorodne rozwiązania umożliwiające efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem. Jedną z nich jest chmura publiczna , która jest najprostszą i najtańszą konfiguracją tej technologii. Jest to idealny wybór dla tych obszarów biznesu, które nie wymagają wysokiego poziomu poufności, ale potrzebują szybkiego dostępu.

Jakie są główne cechy chmury publicznej i jak ona działa – czytaj dalej.

Co to jest chmura publiczna?

Chmura publiczna lub Public Cloud to pewien model wdrażania technologii, w którym infrastrukturą i usługami obliczeniowymi zarządza operator.

Usługa świadczona jest na życzenie Klienta i dostępna jest poprzez Internet. W wynajętej powierzchni użytkownik może bezpiecznie wykonać wszelkie niezbędne czynności.

Zasadniczo chmura publiczna zapewnia zarezerwowaną ilość zasobów maszyny wirtualnej wszystkim użytkownikom, którzy jej potrzebują. Na żądanie istnieje możliwość zmiany konfiguracji wykorzystywanych zasobów.

Główną zaletą chmury jest brak uzależnienia od pracy tylko jednego serwera. Dzięki temu liczba awarii jest minimalna.

Dlaczego warto wybrać chmurę publiczną?

Racjonalność

Użytkownik wykorzystuje tyle zasobów, ile potrzebuje. Płatność dokonywana jest wyłącznie za zużyte zasoby. W razie potrzeby zwiększenie mocy obliczeniowej zajmie tylko kilka minut. Firma dużo oszczędza wyłączając te usługi, które w danym momencie nie są używane. Ponadto nie musisz zajmować się częścią techniczną, a mianowicie konserwacją żelazka.

Bezpieczeństwo

Operator świadczący usługi chmury prywatnej zapewnia działanie całej infrastruktury. Użytkownik nie musi martwić się o bezpieczeństwo, terminowe aktualizacje oprogramowania i modernizację sprzętu komputerowego. Za wszystkie punkty odpowiedzialny jest operator. W tym zakresie niezawodność można sprawdzić zawierając umowę o gwarantowanym poziomie usług.

Elastyczność płatności

Dla młodych firm, które dopiero zaczynają, nie ma sensu przepłacać za zasoby komputerowe. Wysokie koszty tylko zatrzymają rozwój. Za pomocą chmury publicznej możesz wybrać tylko te usługi, które są aktualnie potrzebne i za nie zapłacić.

Stabilność pracy

Jedną z zasad działania chmury jest odporność na awarie. Dzięki temu każda awaria w działaniu jednego serwera jest kompensowana przez włączenie drugiego.

Dostępność

Moc obliczeniową możesz wypożyczyć w dowolnym kraju na świecie – wszystko zależy od celu. Aby zmniejszyć opóźnienia w pracy, warto wybrać centrum danych zlokalizowane w tym samym regionie, w którym znajduje się firma. Dodatkowo, jeśli zajdzie taka potrzeba, użytkownik może wybrać inny kraj przechowywania danych. Na przykład prawo niektórych krajów zabrania nielegalnego wycofywania serwerów.

Chmura publiczna jest dość popularna w środowisku biznesowym i powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Należy jednak rozumieć, że pomimo zalet chmury publicznej istnieje szereg ograniczeń. Obejmują one:

  • potrzeba stałego płacenia abonamentu;
  • wymagania dotyczące dobrego połączenia sieciowego;
  • brak indywidualnych ustawień ze względu na wszechstronność technologii;
  • konieczność przestrzegania pewnych zasad bezpieczeństwa, aby dane firmowe nie zostały wykradzione przez oszustów (skomplikowane hasła, chroniony dostęp).

W jakich obszarach można wykorzystać chmurę publiczną?

Chmura publiczna idealnie nadaje się do uruchamiania aplikacji dla przedsiębiorstw, pracy z projektami wymagającymi dużej ilości danych lub testowania nowego oprogramowania.

Dlatego ten model wdrażania chmury można zastosować w różnych kierunkach, z których każdy rozwiąże określone zadania. Może to być na przykład:

  • Spółki posiadające oddziały regionalne. Na przykład banki lub handel detaliczny. W takim przypadku istnieje możliwość zorganizowania szybkiego przekazania dokumentów i innych informacji.
  • Portale edukacyjne. W tym kierunku wiele funkcji jest rozwiązywanych przez technologie chmurowe . Jest to szczególnie istotne w przypadku witryn zawierających studentów zagranicznych, a także kursów online.
  • Zasoby medyczne . Każdy klient placówki medycznej może uzyskać dostęp do swojego gabinetu i karty medycznej z dowolnego miejsca na świecie.

Public Cloud to kosztowny test

Jeśli potrzebujesz mieć do dyspozycji określoną ilość zasobów za przystępną cenę, chmura publiczna jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli potrzebujesz współpracy z rzetelną firmą, wybierz Ucloud. Jesteśmy gotowi dostarczyć rozwiązania chmurowe bezpośrednio dla Twojego biznesu.

Firma UCloud uznawana jest za lidera na rynku usług chmurowych . Klientom oferujemy nie tylko lokalne centra przetwarzania danych , ale także w szeregu miast europejskich, charakteryzujące się dużą przepustowością kanałów komunikacyjnych i niezawodną ochroną według najnowocześniejszych standardów.

W razie potrzeby klienci otrzymają pomoc w wyborze optymalnej architektury i przejściu do wirtualnego środowiska chmurowego przy minimalnych kosztach finansowych i czasowych.

Wszelkie pytania można kierować do działu sprzedaży pisząc na adres sales@ucloud.ua lub dzwoniąc pod numer +380 44 594-7-594 . Skontaktuj się w każdej chwili!

A żeby ocenić efektywność i rentowność chmury hybrydowej UCloud, spróbuj przetestować ją już za miesiąc !

Zachęcamy do zapoznania się z naszą prezentacją

UCloud to złoty partner Microsoft oraz współpracuje z międzynarodowym dostawcą internetu światłowodowego Fiberax Networking&Cloud Ltd. - w zakresie organizacji kanałów transmisji danych.

    Scroll to Top