fbpx

UCloud Fiberax sp. z o.o.

Kanały komunikacji

Niezawodna komunikacja jest jednym z głównych warunków niezakłóconego funkcjonowania przedsiębiorstw. Zwłaszcza jeśli chodzi o infrastrukturę krytyczną, taką jak produkcja, handel detaliczny itp. W dzisiejszej rzeczywistości oprócz nieprzerwanego świadczenia usług firmy zwracają uwagę na taki parametr jak opóźnienie transmisji danych. Jest to istotne przede wszystkim dla przedsiębiorstw posiadających mocno obciążone bazy danych.Dzięki konsorcjum UCLOUD – VOLZ – FIBERAX udostępniamy kanały transmisji danych L2 z Kijowa do Warszawy i dalej do Europy. Sieć udostępniana przez UCloud to pierścień Kijów-Warszawa-Frankfurt-Kijów.

Kijów i Warszawę łączą dwie niezależne, oddzielone geograficznie trasy. Bezpośredni kanał Kijów-Warszawa charakteryzuje się opóźnieniem transmisji danych wynoszącym 14 ms. Drugi kanał został zbudowany przez Lwów. W ten sposób możliwe było nie tylko połączenie Kijowa i Warszawy dwoma szlakami, ale także zapewnienie wysokiej jakości kanału komunikacyjnego dla osób prowadzących działalność gospodarczą we Lwowie. Opóźnienie z Kijowa do Lwowa wynosi 7,5 ms, a także ze Lwowa do Warszawy. Kanał z Kijowa do Lwowa ma prędkość transmisji danych 200G, a ze Lwowa do Warszawy – 100G.

Warszawa połączona jest z Frankfurtem, gdzie UCloud posiada zapasowe centrum danych kanałem o prędkości przesyłu danych 40G. Opóźnienie między miastami wynosi 21 ms. Kanał Frankfurt-Kijów, przechodzący przez Użhorod, zamyka pierścień z prędkością przesyłania danych 100G. Opóźnienie między Frankfurtem a Użgorodem wynosi około 18,5 ms, a z Użgorodu do Kijowa wynosi 15 ms.

Wszystkie centra danych w Warszawie, w których zlokalizowany jest sprzęt UCloud, połączone są ze sobą kanałem 100G, co daje jeszcze większe możliwości redundancji infrastruktury.

UCloud zapewnia gwarantowaną ciągłość transmisji danych nawet w przypadku fizycznego uszkodzenia sieci.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą prezentacją

UCloud to złoty partner Microsoft oraz współpracuje z międzynarodowym dostawcą internetu światłowodowego Fiberax Networking&Cloud Ltd. - w zakresie organizacji kanałów transmisji danych.

    Scroll to Top