fbpx

UCloud Fiberax sp. z o.o.

FAQ

O technologiach chmurowych

Głównym hypervisorem w UCloud jest Hyper-V firmy Microsoft. Nie chcemy jednak ograniczać naszych klientów, dlatego pod koniec 2018 roku uruchomiliśmy chmurę na VMware. Możesz wybrać hiperwizora, który najlepiej spełnia wymagania Twojej infrastruktury.

Opóźnienie transferu danych z Kijowa do chmury UCloud zlokalizowanej w centrach danych Atman WAW-1 i WAW-2 wynosi zaledwie 14 ms. Takie wyniki osiągnęliśmy dzięki własnym liniom transmisji danych, które łączą wszystkie obiekty infrastruktury firmy.

Infrastruktura UCloud nie ustępuje chmurom międzynarodowych operatorów pod względem cech i ma wiele zalet: wsparcie techniczne w języku ojczystym, płatność w hrywienach, zawarcie umowy z ukraińską firmą oraz odpowiednie wsparcie księgowe dla stosunków umownych. Ceny UCloud są znacznie niższe niż MS Azure. Współpracujemy z ukraińskimi firmami i rozumiemy, że wysokie opłaty za usługi nie przyczynią się do rozwoju krajowego biznesu.

Zawierając umowę o współpracy, zespół ekspertów technicznych UCloud opracowuje plan migracji i towarzyszy procesowi od początku do końca. Krótko mówiąc, przygotowujemy środowisko do przyjęcia infrastruktury, opisujemy wszystkie usługi i procesy, które musi przyjąć witryna, a w czasie pozabiznesowym przeprowadzamy migrację razem z Tobą.

Rozważmy element finansowy. Przejście firmy na infrastrukturę chmurową pomaga zmniejszyć inwestycje kapitałowe i zwiększyć koszty operacyjne. Dla każdej firmy, nawet dużej, bardziej bezbolesne i wygodne jest opłacanie miesięcznego abonamentu za dzierżawę zasobów chmurowych, niż kupowanie drogich serwerów za jednym razem. Kolejnym ogromnym plusem chmury jest skalowalność. Z łatwością możesz zwiększyć zasoby w trakcie sezonu i równie łatwo pozbyć się nadmiaru mocy produkcyjnych po jego zakończeniu. Kupując serwery fizyczne, spotkasz się z problemem przestojów sprzętu, które pochłonęły dużą część budżetu. Jeśli do tych zalet dodamy tworzenie kopii zapasowych danych i wsparcie techniczne, wówczas chmura stanie się idealną opcją dla infrastruktury hostingowej.

POMOC TECHNICZNA

support@ucloud.eu

Całodobowo, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

O bezpieczeństwie

Zespół techniczny UCloud monitoruje infrastrukturę i blokuje ataki mające na celu zablokowanie przepustowości (ataki poziomu 2 i 3). Aby zabezpieczyć się przed atakami na poziomie aplikacji, zalecamy skorzystanie z rozwiązań partnerów – CloudFlare lub Imperva.

O serwisie

Dzięki rozwiązaniu Veeam Backup, które firma UCloud wprowadziła na rynek w 2018 r., możesz samodzielnie tworzyć kopie zapasowe i przywracać dane oraz zarządzać nimi.

Cała infrastruktura UCloud ma przejrzysty harmonogram codziennych kopii zapasowych. Kopie wszystkich danych przechowywane są w chmurze przez 7 dni. Ponadto każda pula systemu przechowywania danych posiada lustro, które jest niezbędne do nieprzerwanej pracy w przypadku awarii głównego miejsca na dysku.

Firma UCloud utrzymuje stosunki umowne z wiodącymi centrami danych na Ukrainie i w Europie. Przez 8 lat współpracy z firmami otrzymaliśmy od naszych partnerów dziesiątki listów z podziękowaniami za wzorowe wywiązywanie się z zobowiązań umownych i wysoki poziom kultury biznesowej. UCloud ceni swoją reputację, która została zbudowana przez lata, dlatego nie może zniknąć bez śladu.

Podstawowy SLA gwarantowany przez UCloud wynosi 99,85%, co odpowiada aż 13 godzinom przestoju w roku. Jedynym sposobem na zwiększenie tej liczby jest replikacja infrastruktury IT w niezależnej lokalizacji. W ten sposób poziom SLA wzrośnie do 99,99%, co równa się niedostępności platformy poniżej 1 godziny w roku (czas przełączania pomiędzy platformami). Więcej o SLA przeczytasz na naszym blogu: https://ucloud.ua/ru/mify-pro-oblaka-chast-2/

UCloud oferuje plany taryfowe z rozproszonymi współczynnikami rdzenia i pamięci, zgodnie z którymi należy obliczyć koszt zasobów. W przypadku korzystania z maszyn wirtualnych, rozliczenia automatycznie dobiorą najkorzystniejszą taryfę dla każdej maszyny wirtualnej.

Kopie zapasowe, których potrzebujesz, są wdrażane przez pomoc techniczną UCloud. Aby otrzymać dane należy wypełnić wniosek, określając okres rekonwalescencji. Technicy wdrożą kopię zapasową w tej samej chmurze (obok wersji produkcyjnej) w trybie offline.

VOLZ to firma będąca częścią tej samej grupy co UCloud i potrafiąca szybko i sprawnie zbudować kanał transmisji danych na poziomie L2 od klienta do chmury UCloud. Jednak niezależnie od relacji partnerskich współpracujemy z każdym dostawcą i możemy zmieniać linie w punktach wymiany ruchu lub u dużych ukraińskich dostawców.

Ograniczenia chmury w Hyper-V
https://docs.microsoft.com/ru-ru/windows-server/virtualization/hyper-v/plan/plan-hyper-v-scalability-in-windows-server
Ograniczenia chmury w Hyper- V Site 2 w Warszawie:
max vCPU – 72
max vRAM – 720 GB
Limity dla chmury na Hyper-V Site 1 w Warszawie:
max vCPU – 40
max vRAM – 350 GB
Limity dla chmury na Hyper-V Site 1 w Kijowie:
max vCPU – 40
max vRAM – 350 GB
Limity dla chmury na Vmware
https://configmax.vmware.com/guest?vmwareproduct=vSphere&release=vSphere%206.7&categories=1-0
Limity dla chmury na Vmware Site 1 w Warszawie:
max vCPU – 20
max vRAM – 200 GB W
chmurze na Vmware można używać wyłącznie dysków SSD.

Informacje o łączeniu się z chmurą

Wirtualna sieć lokalna (Virtual Local Area Network, VLAN) to grupa węzłów sieci, których ruch, w tym rozgłoszeniowy, jest całkowicie odizolowany od ruchu innych węzłów sieci na poziomie kanału.

Zapewnienie dedykowanego kabla (miedzianego lub światłowodowego) pomiędzy biurami a chmurą przez dostawcę nazywane jest zwykle organizacją „kanału drugiego poziomu, L2”. Natomiast „kanał L3” zapewnia logiczna konstrukcja trasy transmisji danych

Zapłata

Opłata abonamentowa naliczana jest za zasoby aktywowane od godziny 23:59 dnia poprzedniego.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą prezentacją

UCloud to złoty partner Microsoft oraz współpracuje z międzynarodowym dostawcą internetu światłowodowego Fiberax Networking&Cloud Ltd. - w zakresie organizacji kanałów transmisji danych.

    Scroll to Top